Na třináctý večer prezentací PechaKucha Night zavítá do Mariánských Lázní i trabantový náčelník Dan Přibáň

V divadelním sále Základní školy JIH vypukne 18.03.2017 ve 20.20 třináctý večer prezentací PechaKucha Night. Tato stále oblíbenější akce představí zábavnou formou 12 kreativců z různých oborů v čele s Danem Přibáněm, známým novinářem a náčelníkem cestovatelských projektů, které nesou hromadný název Transtrabant.

FB cover 01

Pozvání spolku švihák, který tuto akci od roku 2014 organizuje, přijali i další osobnosti.

Do světa hudby návštěvníky přenese Ondra Mikula alias Aid Kid a to nejen svou prezentací, ale i svým DJ setem na afterparty v Klubu Na Rampě. Ze světa dokumentárního filmu zavítá do Mariánských Lázní Jaroslav Kratochvíl a z pražské Aeroškoly Linda Arbanová, která se věnuje animaci a má na kontě několik krásných videoklipů. O fotografii bude vyprávět Andrea Thiel Lhotáková, o textilním designu Kateřina Soukupová, formát 20x20 bude jistě vyhovovat královně slam poetry Máše Černíkové alias Bio Masha a o svém projektu Superior Objects přednesou designéři Matěj Polach a Vojtěch Říha, kteří byli nominovaní na cenu Czech Grand design 2016 jako Objev roku. Martina Šimánková na školní půdě seznámí s výchovnými projekty plzeňského Dramacentra Johan. Veřejným prostorem se zabývá kulturní manažerka Michaela Hečková, jež vede společně s kavárníkem Ondřejem Kobzou známý projekt Piána na ulici. Příběhy, na které narazila za roky svého působení, vydala před pár dny jako knižní debut. Kniha O městech a lidech mapuje životní a pracovní osudy těch, kteří se rozhodli nezlomit hůl nad menším městem a chtějí z něj udělat místo, kde se lépe žije. Ne náhodou je jedna z kapitol věnována i spolku švihák a Mariánským Lázním.

PechaKucha Night Mariánské Lázně je dosud jedinou akcí svého druhu v celém Karlovarském kraji. V našem malém lázeňském městě se původně japonský formát prezentací 20x20 poprvé objevil na jaře roku 2014. Od té doby jej pravidelně pořádáme každý třetí měsíc, od letošního roku každou třetí sobotu a spojili jsme se tak s více jak s 900 městy po celém světě.

Vstupenky na PechaKucha Night lze zakoupit v mariánskolázeňském Infocentru na adrese Hlavní 47/28, a to každý den od 9 do 19 hodin, nebo na webu. Cena vstupenky je 150 Kč na celý večer včetně afterpárty.

Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture. Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností.

Více informací na www.pknml.cz.