Workshopy pro děti

prosinec 2014

Vánoce mají být svátky klidu a míru. Jenže to co jim předchází tomu tak často není. Stres s úklidem a vytvořením vánoční atmosféry doléhá na každého, nejvíce však na matky ratolestí pro které chtějí připravit krásné Vánoce. Švihák se už druhým rokem snaží dát rodičům na chvíli zapomenout na shon předvánočních příprav  a každý adventní víkend pořádá workshopy pro malé i velké.

Den Architektury 2014

4.10. - 5.10.2014

4. a 5.10. zorganizoval švihák komentovanou prohlídku nejen v Mariánských Lázních, ale i v Plané u Mariánských Lázních. Obě akce se těšily hojné účasti a lidé s nadšením objevovali původ a krásu staveb okolo kterých někteří procházejí každý den do školy nebo do práce.

Kulturní Ozdravení

6.6. - 6.7.2014

Měsíční multižánrový festival, jehož hlavním účelem bylo ukázat místním i turistům alternativní přístup nejen ke kultuře, ale i k využití prostorů kolonády Ferdinandova pramene. Od 6. června do 6. července 2014 přijalo pozvání od spolku Švihák několik desítek umělců a kreativců z různých koutů republiky i světa. Ti zde předváděli to, v čem jsou dobří nebo co je baví.

Švihácká cyklojízda 2014

11.5.2014

11.5. 2014 zorganizovali členové šviháka první mariánskolázeňskou cyklojízdu. Iniciativa, která v mnoha velkých městech naší republiky už několik let funguje se chytla i zde. Lidé s nadšením usedli na svá kola a klidnou jízdou se pokochali jarně rozkvétajícím městem, ve kterém se mnozí narodili a dodnes žijí.