Kulturní Ozdravení

6.6. - 6.7.2014

Měsíční multižánrový festival, jehož hlavním účelem bylo ukázat místním i turistům alternativní přístup nejen ke kultuře, ale i k využití prostorů kolonády Ferdinandova pramene. Od 6. června do 6. července 2014 přijalo pozvání od spolku Švihák několik desítek umělců a kreativců z různých koutů republiky i světa. Ti zde předváděli to, v čem jsou dobří nebo co je baví.

V Hudební programu se tak objevila jména jako Kuchař Kittchen, Space Love nebo duo Kieslowski. Na jedno z mnoha filmových promítání zavítal zase dokumentarista Bohdan Bláhovec, který si zde uvedl svůj snímek cenami ověnčený Show. V prostorách Ferdinandky a okolí se uskutečnilo i několik výstav umělců nejen z města, ale i ze zahraničí. Návštěvníci mohli obdivovat obrazy Daniela Vlčka, Jana Sozánského nebo sochy z ateliéru Kurta Gebauera.

Divadelní sekce přivítala například pražskou skupinu Depresivní děti, kteří v Mariánkách podruhé uvedli svou hru Loni v Marienadu. Made in Czechoslovakia. Její realizace proběhla výjimečně v  nepoužívaném sále hotelu Panoráma.K programu festivalu patřili i workshopy pro lidi různého věku, divadla, happeningy a také kvalitní regionální občerstvení, které nabízela kavárna otevřená pro účely festivalu.