MiniKOK 2017

26.5. - 28.5.2017

V pátek 26.05.17 v odpoledních hodinách se za přičinění mariánskolázeňského spolku švihák proměnila část kolonády Ferdinandova pramene v kavárnu, galerii, kino a koncertní sál. Švihák přichystal pro místní a pro návštěvníky lázní bohatý multižánrový program.

Celý víkend si mohli návštěvníci prohlédnout výsledek projektu VOJNA IN THE KITTCHEN, který vznikl spojením dvou talentovaných osobností současné umělecké alternativní scény – Vladivojny La Chia a Jakuba Königa (KITTCHEN). Oba dva se pohybují napříč hudbou, výtvarnem, psaním textů, tvorbou komiksů. Výtvarná výstava těchto dvou svérázných osobností se nese v duchu kontrastů a konfrontací, zároveň však také hledání paralel. Tvorba Kittchena je prezentována mimo jiné prostřednictvím zvětšených reprodukcí, zachycených na nevšedním médiu samolepek a lepicích fólií na zdech, oknech, případně i podlahách. Z aktuální tvorby Vladivojny pak výstava představuje její osobité pojetí ilustrací a komiksu, které zároveň umožňuje další rovinu konfrontace ztvárnění tohoto žánru dvěma různými tvůrci. Vernisáž výstavy se uskutečnila v pátek 26.05.17 od 18.00, předcházel jí koncert Vladivojna La Chia trio. Samotné vernisáže se zúčastnil i Jakub König.

Mobilní filmový klub během sobotního a nedělního dopoledne promítnul nejlepší díla z loňského ročníku této studentské přehlídky filmů.

Ve spolupráci s mateřským centrem Domeček byl připraven i atraktivní program pro nejmenší. Na sobotní den šviháci přichystali bleší trh, kde se formou dobrovolných příspěvků vybíraly finanční prostředky na podporu léčby 18-ti leté Barunky Kloboučkové, která prodělala těžkou formu dětské obrny.

Během nabitých tří dnů vystoupilo několik desítek tanečníků, zpěváků, akrobatů z převážně místních spolků a zájmových sdružení.