Doprovodný program Marienbad Film Festivalu

28.8. - 2.9.2017

Poslední prázdninový týden vypukl v Mariánských Lázních 2. ročník Marienbad Film Festivalu. Nefilmový program festivalu opět zajišťoval spolek švihák, který si tentokrát přizval ke spolupráci hudební magazín Full Moon. Šviháky oblíbená kolonáda Ferdinandova pramene se na týden proměnila v galerii, kavárnu, bar a koncertní sál.

FULL MOON FORUM odstartoval v pondělí 28. srpna vernisáží retrospektivní výstavy, věnující se dosavadním sedmi letům magazínu Full Moon, poté vystoupil nový projekt Jakuba Königa alias Kittchen Zvíře jménem Podzim, který aspiruje na to stát se prvním bigbandem v české populární hudbě ve třetím tisíciletí. V dalších dnech se návštěvníci festivalu těšili například z rokenrolového večírku v režii Kill the Dandies! a The Maggie’s Marshmallows, koncerty skupin Vložte kočku, Houpací koně a Role nebo legendární Soul Rockers DJs. Švihák a Full Moon pozvali do Mariánských Lázní to nejlepší, co česká hudební scéna může v současnosti nabídnout.

Součástí doprovodného programu byla také beseda s hudebním publicistou Karlem Veselým věnována populární hudbě v českém filmu, příznačně nazvaná Mám jednu ruku dlouhou… české filmové písně porevoluční. Kamil Fila se přísným okem filmového kritika podíval na zahajovací festivalový gala film z roku 1952 Zpívání v dešti (Singin’ in the Rain). Free Cinema nachystala pro malé i velké návštěvníky festivalu dva odpolední workshopy, během kterých si návštěvníci vyzkoušeli nejen animační techniky, ale také třeba prekinematografické aparáty. Na akcích Šviháka již dobře známá Recykliteratura pozvala k vytváření příběhů kombinováním fotografií a textů nalezených v knihách a časopisech. Vzniklé krátké a často absurdní anekdoty nebo podivně znepokojující fragmenty pobaví nejednoho návštěvníka. 

Cely doprovodný program druhého ročníku Marienbad Film Festivalu naleznete na webu zde.