PechaKucha Night v Mariánských Lázních po sedmnácté, tentokrát přímo v domě Chopin

PechaKucha Night Mariánské Lázně se koná 4 krát ročně, každý třetí měsíc, třetí víkend.

32260970 1153876264755166 3125233790453022720 o

Pořádající spolek švihák již čtyři roky pečlivě vybírá místa pro konání této čím dál tím populárnější akce. PechaKucha Night Mariánské Lázně je dosud jedinou akcí svého druhu v celém Karlovarském kraji a spojuje ho s dalšími 1067 místy po celém světě. Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture. Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností. Každý prezentující má k dispozici 20 slidů po 20 vteřinách, celkem tedy 6 minut 40 vteřin. „Snažíme se vybírat prezentující tak, aby akce byla zábavná, zároveň však poučná a inspirativní. Délka prezentace je jasně daná a někdy je zábavné samo o sobě sledovat, jak se kdo tohoto formátu chopí.“ Uvedla Markéta Monsportová ze spolku Švihák. 

Tentokrát se můžete těšit na scénáristu a spisovatele Jiřího Vaňka (seriál Comeback, kniha Poslední důvod proč se nezabít), muzikanta a výtvarníka Tadeáše Haagera, hlavní kurátorku kulturní zóny 8smička v Humpolci Emmu Hanzlíkovou, věčnou studentku Dianu Dzurillovou, architekta Kryštofa Hanzlíka, jenž je iniciátorem architektonické platformy COLLABORATIVE COLLECTIVE alias COLL COLL, hlavní dramaturgyni Marienbad Film Festivalu Terezu Czesany Dvořákovou, Kuchařky bez domova, textilní designérku Annu Leschinger a Honzu Harudu – politického a kulturního geografa. Ten své cesty a život dokumentuje do deníků od dětství doposud již 24 let. Kombinací textu a fotek vytvořil žánr cestovatelského komiksu a o svých cestách přednáší vždy s důrazem na historicko kulturní kontext. Za příjemný úspěch považuje vyprodané kino Lucerna v Praze a Scala v Brně při příležitosti své přednášky o Transsibiřské magistrále a Rusku. Večer bude zakončen prezentací Pavla Buryšky ze studia XTOPIX architekti, který seznámí návštěvníky s příběhem nově vzniklého kulturní prostoru KINONEKINO v Plané, které bylo oceněno titulem Stavba roku Plzeňského kraje 2017 a získalo nominaci na Českou cenu za architekturu.

Brány Domu Chopin se otevřou v 19.00 a prezentace začnou po setmění. V případě deště se akce přesune na sál Malé scény, která se nachází přímo v Domě Chopin. O zahřívací párty se postará jeden z prezentujících DJ Haager (Rádio 1).

Vstupenky na PechaKucha Night lze zakoupit v mariánskolázeňském Infocentru na adrese Hlavní 47/28, a to každý den od 9 do 18 hodin. Cena vstupenky je 150 Kč na celý večer.

Za spolek švihák

Markéta Monsportová
Tel: 774224093
www.svihak.net
www.pknml.cz