PechaKucha Night Mariánské Lázně Vol. 21

Letní verze oblíbeného večera, který patří prezentacím, se koná v kolonádě hotelu Lesní Mlýn (Donbas) u Lesního pramene. Akce začíná tradičně ve 20.20 hudebním představením dua Sun + Dead, po setmění začnou vlastní prezentace a po nich následuje afterparty. Všem návštěvníkům vřele doporučujeme teplé oblečení, červnové noci bývají v Mariánských Lázních chladné. Více informací na www.pknml.cz nebo na facebooku.

MiniKOK 2019

Mariánské Lázně - V jedinečném prostoru kolonády Ferdinandova pramene opět vytrysknuté prameny Kulturní ozdravné kúry. Šestý ročník festivalu s přízviskem „miniKOK“ přinese od 24. do 26. května multižánrový program - od cvičení pilates, přes hlasový workshop, po bleší trh až po vystoupení kapel. V pátek na Ferdinandku zavítá Povodí Ohře. Kapela, kde se sešli sklepní skalní veteráni s Chebsko-plzeňskou omladinou. V roce 2018 vydali první album, které bylo kritikou velmi pozitivně přijato. (cena  Vinyla 2018 v kategorii deska roku a nominace na cenu  Apollo a Anděl), dále zahrají brněnští Alphones, v sobotu šviháky oblíbený Jazzový dort a zpěvačka Margo.V neděli odpoledne kontroverzní projekt Plný humoru, nadsázky a ironie - mateřská.com. Dvojice zpěvaček (Lenka Jankovská a Bára Vaculíková - Yellow Sisters) rapuje o mateřství bez růžových brýlí. Před svým vystoupením dokázal návštěvníky festivalu hlasový workshop. Vystoupí i mladí mariánskolázeňští muzikanti ze Základní umělecké školy Fryderyka Chopina.

Švihácká cyklojízda 2019

Letos jsme společně s našimi příznivci popáté zahájili Lázeňskou sezónu. Děkujeme KIS Mariánské Lázně, které jsou součástí našeho programu, děkujeme Městské policii za doprovod, skvělé kapely Jazz Cake za hudební doprovod, manželky Kucheravých z lesního Mlýna za azyl, Michaelu Fox za krásné fotografie nejen) sportovní výkony a za podporu. Za rok to zopakujeme!

Novoroční setkání 2019

Celkem již po šesté se sejdeme a symbolicky rozsvítíme Ferdinandku a společně přivítáme nový rok 2019. Přijďte na Nový rok zapálit svíčky, prskavky, popřát si, připít, poslechnout, poklábosit, zkrátka se pobavit.

K poslechu bude hrát jazzové trio Jazz Cake v čele se zpěvačkou Lucie Víšková - Singer.

Jak na Nový rok, tak po celý rok!