MiniKOK 2019

Mariánské Lázně - V jedinečném prostoru kolonády Ferdinandova pramene opět vytrysknuté prameny Kulturní ozdravné kúry. Šestý ročník festivalu s přízviskem „miniKOK“ přinese od 24. do 26. května multižánrový program - od cvičení pilates, přes hlasový workshop, po bleší trh až po vystoupení kapel. V pátek na Ferdinandku zavítá Povodí Ohře. Kapela, kde se sešli sklepní skalní veteráni s Chebsko-plzeňskou omladinou. V roce 2018 vydali první album, které bylo kritikou velmi pozitivně přijato. (cena  Vinyla 2018 v kategorii deska roku a nominace na cenu  Apollo a Anděl), dále zahrají brněnští Alphones, v sobotu šviháky oblíbený Jazzový dort a zpěvačka Margo.V neděli odpoledne kontroverzní projekt Plný humoru, nadsázky a ironie - mateřská.com. Dvojice zpěvaček (Lenka Jankovská a Bára Vaculíková - Yellow Sisters) rapuje o mateřství bez růžových brýlí. Před svým vystoupením dokázal návštěvníky festivalu hlasový workshop. Vystoupí i mladí mariánskolázeňští muzikanti ze Základní umělecké školy Fryderyka Chopina.

Pro malé návštěvníky šviháci nachystali na pátek ve spolupráci s rodinným centrem Domeček zábavnou naučnou funkci Funk Park Ferdy Prameny, které se mohou zúčastnit kulturně - orientačního běhu s mapou av nedoru indiánské zastávky.

„Celou zimu se těšíme, až se znovu objeví a nevyužijí se křídlo kolonády Ferdinandova kočárka a promoční koncert v galerii, koncertní sál a místo setkávání. V pátek v 18.00 hod. Vernisáží mladého výtvarníka Petra Domorády. Soubor jeho perokreseb a návštěvníků prohlédnout celé tři dny “uvádí předsedkyně spolku Švihák Markéta Monsportová. Dodává, že Ferdinandův pramen ožije pod taktovkou Šviháka letos ještě v rámci programu doprovodného programu dalšího ročníku filmového festivalu Filmový festival Mariánské Lázně.

MiniKOK je volným pokračováním v podobě multimánského festivalu Kulturní ozdravení, které se bude konat v roce 2014 jako svou první větší akci. Hlavním účelem bylo ukázat, že se jedná o alternativu, která by umožňovala přístup k informacím, které by se daly použít jako prostředek pro přístup k informacím. 

Úřad pro podporu města Mariánské Lázně a Karlovarského kraje.

Celý program je k nahlédnutí na https://www.facebook.com/svihak.net/ a na webových stránkách www.svihak.net .

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat:

Markéta Monsportová

Předsedkyně spolku Švihák

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 774 224 093